. Потіцька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. - На допомогу батькам
Комунальний заклад Потіцький навчально-виховний комплекс 'Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад' Миронівської районної ради Київської області
П`ятниця, 17.01.2020, 20:53
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Ми - патріоти!

Безпечний Інтернет

Хмарні технології

...

Освітні сайти

Готуємось до ЗНО

Олімпіади

Шкільна бібліотека

Superschool

Наші гості

Погода

Статистика

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 144

 
 
 
Заняття 1
Що корисно знати батькам? 
Що потрібно знати дитині про алкоголь і тітюн?
Виберіть слушний момент для розмови. Наприклад: 
- Ви разом дивитеся щось стосовне цієї проблеми по телевізору; 
-У розмові випадково спливло питання про алкоголь або тютюн; 
-Хтось поруч із вами палить; 
- Ви готуєтеся до зустрічі з друзями; 
-Дитина розповіла вам про урок з профілактики вживання тютюну або алкоголю.
 
Читайте далі...(заняття № 1)
 
Заняття 2
Як домогтися, щоб дитина радилася з вами?
На хвилину замислитесь над тим, як ви розмовляєте із сином або дочкою. Чи часто критикуєте, щось нагадуєте, погрожуєте, читаєте лекції або мораль, допитуєте, висміюєте, чіпляєтеся й гарчите? Ніколи? Іноді? Ці поширені методи спілкування з дітьми навіть при найблагіших намірах батьків призводять до втрати довірливих стосунків, ускладнюють і збіднюють спілкування. Уявіть собі, що ви читаєте повчальні лекції друзям або, насміхаючись, критикуєте їх. Навряд чи вони надовго залишаться вашими друзями.

Читайте далі...(заняття № 2)

 
Заняття 3
Як підвищити самооцінку дитини і чому це важливо?
Неспеціалісту може здаватися дивним, що самооцінка людини прямо пов'язана з уживанням тютюну, алкоголю або навіть наркотиків. Однак дослідження показали, що люди, які зловживають цими речовинами, звичайно, мають низьку самооцінку. Так і в дитини, що ставиться до самої себе добре, має позитивну, високу самооцінку, скоріше за все, вистачить самоповаги, шоб відмовитися від уживання алкоголю й наркотиків. Вона буде опиратися тиску оточуючих більш активно, ніж та, яка вважає себе «гіршою за інших». П'ять правил підвищення самооцінки дозволять вам підвищить її у вашого сина або дочки.
 
Читайте далі...(заняття № 3)
 
Заняття 4
Як родинні цінності допомагають протистояти тиску?
Наші цінності — це те, у що ми віримо з дитинства. Стандарти поведінки, звичайно виховувані родиною, здаються нам найбільш правильними й важливими. Навіть маленькі діти легко засвоюють, що правильно і що неправильно, і приймають рішення, засновані на сімейних цінностях. Тому сувора система цінностей може допомогти дітям відмовитися від паління і вживання алкоголю.
 
Читайте далі...(заняття № 4)
 
Заняття 5
Як поведінка батьків впливає на дитину?
Дослідження показали, шо більшість людей вживають алкоголь або палять так само, як це робили їхні батьки. Виявлено також, що ймовірність паління підвищується в тих дітей, чиї батьки палять. Отже, одні знахідки вчених підтверджують інші. Цікаво, що саме по собі вживання алкоголю на очах дітей не справляє на них шкідливого впливу. Однак фахівці радять не пити при дітях багато. Демонстрація того, що ви можете, в залежності від ситуації, або зовсім не пити, або пити помірковано, являє хороший приклад, а ви самі слугуєте позитивною рольовою моделлю.

Читайте далі...(заняття № 5)

 
Заняття 6
Що таке «навички протистояння тиску однолітків»?
Навички протистояння тиску однолітків — це такі вчинки або дії, які батьки можуть виховати у своїй дитині з метою відмови від уживання тютюну, алкоголю й наркотиків. Для виховання протистояння тиску використовуйте п'ять правил, наведених нижче.

Читайте далі...(заняття № 6)
 
 
Заняття 7
Чи допомагають сімейні правила протистояти вживанню тютюну й алкоголю?
Сімейні правила надзвичайно важливі. Дослідження психологів показали, що діти в своєму житті хочуть упорядкованості й поводяться більш відповідально, коли дорослі накладають розумні обмеження на їхню свободу.
Обговоріть з дитиною заздалегідь, якої поведінки ви від неї чекаєте. Що їй потрібно робити і чого не слід робити в рамках очікуваної вами поведінки. Які логічні результати виконання або невиконання встановлених вами правил.
Переконайтеся, що дитина знає: немає і не може бути таких обставин, за яких вона повинна палити, вживати алкоголь або пробувати наркотики. Обговоріть серйозні наслідки порушення цього правила. Докладно обговорювані або навіть записані сімейні правила допоможуть дитині відмовитися від пропозиції спробувати алкоголь або наркотики і будуть сприяти розвитку відповідального ставлення до свого здоров'я і вчинків.
Сімейні правила допомагають дитині відносно легко сказати «ні» в ситуації тиску з боку однолітків. Наприклад, уявіть, що у відповідь на пропозицію групи однолітків запалити дитина говорить: «Ні, спасибі. Мої батьки на минулому тижні сказали, що вони не куплять мені комп'ютер, якщо я буду палити».
 
Заняття 8
Чи можна запобігти вживанню тютюну й алкоголю з нудьги або простої цікавості?
Певна річ, так! Конструктивною відповіддю на запитання буде організація здорової, творчої діяльності дитини. Можливі, як мінімум, два шляхи.
Перший. Підтримуйте участь дитини в гуртках, спортивних секціях; заохочуйте заняття музикою й хоббі, не наполягаючи на тому, щоб вона обов'язково вигравала або домагалася видатних результатів. Неважливо, чим буде займатися дитина. Якшо в неї є здорові інтереси, то ймовірність паління, вживання алкоголю або наркотиків невелика.
Інший шлях, що сприяє здоровій, творчій діяльності дитини. — це шлях спільної діяльності. Опитування дітей показують, що вони люблять, коли батьки проводять з ними час, навіть якщо це пов'язано з виконанням роботи по дому.
 
Інформація про наркотики
Ваша дитина ще мала і, звичайно, не вживає тютюн, алкоголь і, тим паче, заборонені наркотики. Оскільки кількість молоді, що вживає заборонені наркотики, зростає, вам корисно знати ефекти, пов"язані з їх уживанням.
 
Читати далі...(про наркотики)
 
Підтримка дитини родиною
Частіше обіймайте, цілуйте дитину, хваліть її. Не думайте, що ваша дитина і так знає, що ви її любите.
Нехай ваша любов до дитини буде виражена словами, тоном голосу й поглядами, що відображають вашу любов.
Це неправда, шо з віком дітям усе менше подобається фізичні контакти з батьками (обійми, поцілунки). Але поважайте дистанцію, встановлювану дитиною.
Хоча б раз на тиждень один вечір робіть щось усією родиною. Нехай усі члени сім'ї подумають і домовляться, що вони хотіли б зробити разом. Поділяйте інтереси дітей.
Якщо у вас двоє дітей, надайте кожному з них можливість індивідуально провести з вами якийсь час. Наприклад: десять хвилин після школи, півгодини перед сном тощо. Дайте їм зрозуміти, що вам теж хочеться побути з ними.
Поговоріть з дітьми про те, як зробити вашу квартиру більш комфортабельною й гостинною для них і їхніх друзів. Вживіть заходів для досягнення цього.
 
Батьки як приклад соціальних зв'язків
Щодня запитуйте в дитини: «Як справи?» Почніть із простих запитань: «Що було в школі?» Зробіть такі розмови звичкою.
Уважно слухайте дитину. Нехай для неї стане очевидним той факт, що ви цінуєте її думку, знання, поважаєте її почуття.
Нехай дитина самостійно робить те, що вона повинна робити. Одночасно, вона повинна відчувати, що ви можете прийти на допомогу. Негайно приходьте на допомогу, коли вона потрібна.
Деякі діти дуже рухливі: їм потрібно постійно бігати, їм важко спокійно сидіти. Не наполягайте на тому, шоб дитина цілком угамувалася й сіла до того, як ви почнете з нею розмовляти.
Переконайтеся, що коли ви вирішили поговорити з дитиною, для цього є придатне місце. Це може бути її кімната, кухня або будь-яке інше місце. Телевізор повинен бути вимкнений.
 
Спілкування з батьками
Будьте готові поговорити з дитиною тоді, коли їй це необхідно.
Регулярно запитуйте в дитини про те. шо вона думає, в що вірить, у чому переконана. Приймайте як факт і поважайте ту обставину, що ви згодні далеко не з усім, у чому переконана ваша дитина.
Ніколи не приклеюйте ярлики до переконань дитини: дурниці, нісенітниця. Якшо хочете заперечити, скажіть краше: «Зараз ти в це віриш, але згодом, коли ти станеш доросліше...»
Час від часу проводіть з дитиною цілий день разом. Підіть у зоопарк, у парк, на природу. За цей день ви переговорите про все на світі.
Не думайте, що вашій дитині байдужі події, шо відбуваються у світі: голод, війни, тероризм. Дуже багато дітей важко переживають подібні події. Поговоріть з ними про те, що вони бачили й чули, і заспокойте їх.
Чим менше у вас заборонених тем для розмов з дитиною, тим більше вона з вами буде ділитися. Якшо ви чогось не знаєте й не можете відповісти на запитання дитини, допоможіть їй докопатися до істини. Єдине, про шо вам не слід говорити з дитиною — це про інтимні подробиці вашою особистого життя.
 
Спілкування з іншими дорослими
Надайте дитині можливість іноді проводити час разом з іншими дорослими: родичами, вчителями, сусідами. Вони можуть позитивно вплинути на дитину.
Іноді приводьте відпустку разом з іншими сім'ями. Тоді ваша дитина отримає досвід спілкування з іншими дорослими і їхніми дітьми.
У багатьох школах є психологи, а в дитячих центрах — консультанти. Навчіть дитину в разі потреби звертатися по допомогу до професіоналів.
Запрошуйте друзів і знайомих у гості разом з дітьми. Не відсилайте своїх дітей в іншу кімнату, якшо гості прийшли без дітей. Приділіть дітям увагу, пограйтеся з ними.
Нехай діти беруть участь у ваших розмовах з гостями.
Заохочуйте дзвінки вашої дитини дорослим, яким вона довіряє, коли їй потрібна порада. Не перешкоджайте зверненню вашої дитини по пораду до інших дорослих.
Якшо у вашої дитини є захоплення, наприклад: музика, велосипед, баскетбол, колекціонування. — надайте їй можливість спілкування з вашим знайомим, у якого таке саме хоббі.
Нехай діти беруть участь у спільній роботі з дорослими.
 
 
Участь батьків у житті школи
Поговоріть з кожним із шкільних учителів вашої дитини хоча б раз на рік.
Регулярно запитуйте дитину про те, шо вона вивчає в школі. Запропонуйте допомогу у виконанні домашніх завдань. Наприклад, допоможіть написати план твору, допоможіть порадою, запропонуйте щось своє, разом сходіть у бібліотеку. Але писати за дитину твір не слід.
Якшо в школі батьківські збори, обов'язково сходіть.
Беріть участь у роботі батьківського комітету. Допомагайте школі.
Якшо вам щось у школі не подобається, поговоріть з учителями, адміністрацією. Якщо ви не можете запропонувати нічого конструктивного для поліпшення ситуації, зверніться за порадою і за ідеями до інших батьків.
 
 
Правила для батьків
Домовтеся між собою, якої поведінки ви очікуєте від дитини. Виховуючи дитину, батькам слід дотримувати єдиних поглядів і не суперечити один одному.
Час від часу переглядайте ваші вимоги до дитини. Вони розумні? Чесні? Чи достатньо ви поважаєте права дитини? Якщо у вас виникли якісь сумніви, прочитайте літературу про виховання.
 
Читайте далі...(правила для батьків)
 
 
Контроль з боку батьків
Будьте в курсі того, хто із членів родини куди і коли йде, що робить. Це допомагає правильно будувати спілкування.
Коли ви кудись ідете, скажіть дітям, куди і коли повернетесь. Залишіть телефон, за яким вас можна знайти. Це гарний приклад відповідальної поведінки, який ваша дитина буде наслідувати в майбутньому.
Коли діти самі вдома, дзвоніть їм і питайте, як їхні справи.
Коли ваша дитина зібралася кудись іти, запитайте, куди вона йде, з ким, що вона збирається робити й коли вона повернеться. Зробіть відповіді на всі ці запитання звичкою для дитини. Коли ваша дитина йде на свято або день народження, переконайтеся в тому, що в домі будуть дорослі. Проводіть дитину в гості й познайомтеся з батьками друга, якщо ви з ними не знайомі.
Довідайтеся, хто батьки друзів вашої дитини. Домовтеся з ними, що діти не залишаться без догляду у вашому або їхньому домі.
Зробіть усе, щоб ваш дім був приємним місцем для друзів вашої дитини.

 
Пошук

Календар історії

Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

НУШ

Пілотний проект

Проект

НП база

Гаряча лінія

Законодавство

Законодавство

Ласкаво просимо!

Корисні сайти

Архів записів

© 2020 Конструктор сайтів - uCoz